English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ٠٨ آبان ١٣٩٩

 

سایت نهاد مقام معظم رهبری سایت دفتر ریاست جمهوری
سایت نماینده ولی فقیه در استان سایت روابط عمومی دانشگاه

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 252
کل بازديدکنندگان : 374817
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش نادری مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان نقده

بیستمین جلسه هماهنگی ستاد مدیریت مقابله با کرونا در شهرستان نقده

 

بیستمین جلسه هماهنگی ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا به ریاست شاکر فرماندار و دبیری دکتر عبدلی مدیر شبکه بهداشت ودرمان و اعضای ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری نقده تشکیل گردید.


در ابتدای جلسه دکتر عبدلی مدیر شبکه بهداشت و درمان گفت : علیرغم تمام هشدارها به شهروندان مبنی بر عدم برگزاری هر گونه مراسمی که منجر به تجمع افراد می شود ، متاسفانه در شهرستان نقده به علت حضور مردم در مراسم های عروسی و عزا تعداد قابل توجهی از مردم به بیماری کرونا مبتلا شده و این موارد نشان می دهد برگزاری هرگونه مراسمی نقش زیادی در گسترش این بیماری داشته باشند.


مدیر سلامت شهرستان ادامه داد : شیوع بیماری در شهرستان از چند روز اخیر با شیب تندی در حال افزایش بوده و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و شیوع بیماری آنفلوانزای فصلی که یکی از عوامل تشدید کننده کرونا بوده و پیش بینی می شود روزهای سخت تری در پیش رو داشته باشیم.


دکتر عبدلی بیان داشت : این بیماری بسیار جدی وخطرناک بوده و اگر نتوانیم روند شیوع و انتقال کرونا را مدیریت کنیم در آینده شاهد روزهای خوبی برای شهرستان نخواهیم بود.


مدیر شبکه خاطر نشان کرد: بیمارستان حضرت امام خمینی (ره) نقده مجددا در حالت آماده باش قرار گرفته و در حال حاضر فعلا مشکل تخت بیمارستانی نداریم ولی اگر سیر صعودی این بیماری ادامه یابد در آینده نزدیک دچار کمبود تخت پیداخواهیم کرد. .

دکتر عبدلی در خاتمه گفت: از 16 تخت ویژه آی سی یو در بیمارستان 10 تخت آن مخصوص بیماران کرونایی اختصاص داده شده و دومین بخش ویژه آی سی یو در صورت تکمیل در آستانه افتتاح می باشد.


در ادامه جلسه دکتر اسکندرزاده رئیس مرکز بهداشت در رابطه با توزیع واکسن آنفلوانزا در شهرستان نقده گفت: طبق برآورد کارشناسان حوزه بهداشت ودرمان نقده حدود 10 هزار دوز واکسن آنفلوانزا برای شهرستان نقده مورد نیاز بوده و از این تعداد فعلا 800 دوز برای تزریق گروه های پر خطر  در حوزه بهداشت و درمان بصورت رایگان توزیع خواهد شد و بقیه واکسن براساس اولویت های تعیین شده از طرف وزارت بهداشت و درمان در گروه های هدف تزریق خواهد شد و مقداری هم بصورت آزاد در داروخانه ها بفروش می رسد.


همچنین وی به آسیب پذیر بودن افراد دارای بیماری زمینه ای از جمله مبتلایان به دیابت ، پرفشاری خون و بیماران ریوی و به اهمیت توجه و حساسیت بیشتر با این قشر آسیب پذیر اشاره کرد.


سپس منوچهر شاکر فرماندار نقده مطالب ارائه شده توسط حاضرین در جلسه را جمع بندی نموده و گفت : متاسفانه در چند روز اخیر به علت کم شدن حساسیت کرونا در بین مردم و مسئولین و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مانند زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی شاهد افزایش موارد ابتلا و فوتی در سطح کشور ، استان و شهرستان هستیم .


فرماندار در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد : بازرسی ها از اصناف ، بانگ ها ، دفاتر خدماتی و دستگاههای اجرایی با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و سهل انگاری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی قطعا برخورد جدی و قانونی بعمل خواهد آمد.


شاکر در خاتمه بیان داشت : در روزهای آتی به منظور ساماندهی بازرسی ها در سطح شهرستان جلسه کمیته امنیتی و انتظامی شهرستان تشگیل خواهد شد. ١١:٤٩ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٣٣٦٥    /    تعداد نمایش : ٦١خروج