English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 

سایت نهاد مقام معظم رهبری سایت دفتر ریاست جمهوری
سایت نماینده ولی فقیه در استان سایت روابط عمومی دانشگاه

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 77
کل بازديدکنندگان : 274640
بازديدکنندگان آنلاين : 2


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مرادپور مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نقده

اردوی فرهنگی و زیست محیطی دانشجویان دانشکده پرستاری نقده

دانشجویان دانشکده پرستاری مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان نقده با همکاری تشکل های زیست محیطی و منابع طبیعی پیشگام سولدوز به همراه جمعی از مسئولین دانشکده پرستاری از منطقه گردشگری و پرنده نگری تالاب سولدوز گؤلو شهرستان نقده بازدید کردند.

در این اردوی چند ساعته که با حضور آقای سیروس انتخابی فعال نمونه بین المللی محیط زیست و همکارانشان صورت پذیرفت، مهندس جعفری و مهندس عسگریار از فعالان زیست محیطی، در مورد تالابها و مناطق گردشگری و همچنین اهمیت حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی و عوامل انسانی مؤثر در تخریب آنها توضیحات لازم را برای دانشجویان ارائه نمودند.

گفتنی است دشت سولدوز با داشتن 18 تالاب از جمله 6 تالاب دائمی و 12 تالاب فصلی که از 6 تالاب دائمی، 3 تالاب به نام های شورگؤلو(حسنلو)، یادگارلو و سئیران گؤلو در قالب یک سایت ثبت جهانی شده اند، به عنوان قطب تالابی کشور شناخته شده است.

تالاب بازدید شده سولدوز گؤلو با مساحت 250 هکتار از تالاب های دائمی بوده که دارای سایت پرنده نگری و سکوی ماهیگیری و اکوسیستمی سرسبز و زیبا می باشد و در کنار تالاب دائمی 650 هکتاری دورنا واقع شده است و علاوه بر زیستگاه پرندگان و حیاط وحش بومی، سالانه پذیرای میلیونها پرنده مهاجر می باشد که به همین جهت بهترین مکان برای گردشگران و فعالیت پرنده نگرها بوده و گردشگران، طبیعت گردان و پرنده نگران از سراسر میهن اسلامی جهت استفاده از این طبیعت بی نظیر و ثبت رکورد پرندگان آنجا حضور می یابند.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان نقده با همکاری فعالین زیست محیطی منطقه آماده پذیرایی از کلیه همکاران و علاقه مندان به گردشگری از استان و سراسر کشور می باشد.

 

 

منبع: روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان نقده


١٠:٣٢ - سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٢٣١٨٣    /    تعداد نمایش : ١٢٩خروج