English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٨

 

سایت نهاد مقام معظم رهبری سایت دفتر ریاست جمهوری
سایت نماینده ولی فقیه در استان سایت روابط عمومی دانشگاه

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 183
کل بازديدکنندگان : 274503
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

تشکیل سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نقده

سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نقده تشکیل شد.

این کارگروه روز یکشنبه دوم دی ماه 1397 ساعت 8:30 صبح در محل سالن جلسات فرمانداری به ریاست فرماندار و دبیری شبکه بهداشت و درمان و با حضور اعضای کارگروه با دستور کار ذیل تشکیل شد:

1-     مرور مصوبات گذشته

2-     ارتقا و توسعه مجتمع آموزش عالی سلامت و تبدیل به دانشکده

3-     آسیبهای اجتماعی ناشی از مشکلات بهداشت روانی جامعه    

     جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و خوش آمدگویی مهندس فرامرزی فرماندار شهرستان نقده آغاز گردید.

مهندس موسی زاده، کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و کارشناس امور اجتماعی شبکه بهداشت و درمان مصوبات جلسه قبل را قرائت نموده و اقدامات انجام شده را تشریح کرده و آمار وضعیت بهداشتی مدارس شهری و روستایی را از نظر وضعیت ساختمانی، کلاسهای موجود، وضعیت ایمنی و حفاظتی، آبخوری ها، دستشویی ها، توالت ها، آب آشامیدنی، بوفه ها و دفع فاضلاب و زباله ارائه نمود.

دکتر اسکندرزاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان در خصوص دستور کار جلسه و لزوم رسیدگی به بهداشت روانی افراد جامعه توضیحاتی ارائه داد.

در ادامه هر یک از حاضرین گزارشاتی در مورد اقدامات انجام گرفته راجع به مصوبات جلسه کارگروه قبلی ارائه داده و در خصوص دستور کار جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سپس دکتر عبدلی مدیر شبکه بهداشت و درمان، با توجه به برگزاری موفق اولین مجمع سلامت شهرستان در مورخه 21 آذر ماه 1397 از رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی، معاونین و نمایندگانش، فرماندار، نماینده مردم نقده، امامان جمعه، روسای ادارات ، فرماندهی های نظامی و انتظامی، فعالین عرصه سلامت و معتمدین و مدعوین شهرستان که حضور موثری در مجمع داشتند تشکر و قدردانی کرده و  در خصوص ارزیابی مثبت مسئولین دانشگاه از شیوه برگزاری و همچنین بازخورد اجتماعی آن ابراز خرسندی نموده و گفت: به امید خداوند متعال در سال آینده، با همکاری و همدلی مسئولین استانی و شهرستانی، دومین مجمع سلامت شهرستان با دستاوردهای بیشتر و مهمتری برگزار خواهد شد.

دکتر عبدلی پس از توضیحاتی در مورد اهمیت و چگونگی ایجاد سلامت روانی در جامعه، در خصوص لزوم تبدیل مجتمع عالی آموزش سلامت به دانشکده بیانات مفصلی ایراد نموده و یادآور شد: برای تخصیص بودجه مستقل و  استخدام نیرو و اساتید ضروری است این امر محقق شود و در این راستا از کلیه مسئولین شهرستان و سمن ها و شهروندان استمداد نمود و در نهایت با اشاره به شروع عملیات توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) پیشنهاد کرد که کلیه اعضای کارگروه پس از اتمام جلسه از روند عملیات توسعه بیمارستان  بازدید نمایند.

مهندس فرامرزی فرماندار و رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی، مطالب ارائه شده توسط حاضرین را جمع بندی نموده و از حضور اکیپی مدیر شبکه به همراه معاونین و کارشناس در جلسه کارگروه تشکر کرده و با اشاره به برخورداری اکثریت جامعه از سطح قابل قبولی از رفاه نسبت به دهه های گذشته، مشکل سلامت روانی جامعه را فارغ از مسائل و مشکلات اقتصادی دانسته و اعلام کرد: برای برخورداری افراد جامعه از سطح مطلوبی از بهداشت روانی باید تمامی مسئولین، ادارات، سمن ها و حتی خود خانواده ها در خصوص ایجاد نشاط و شادابی در جامعه کوشا بوده و برنامه ریزی نمایند. در پایان همکاری خود، نماینده و تمامی ادارات را در راستای تبدیل مجتمع آموزش عالی سلامت به دانشکده، اعلام داشته و گفت: که در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

مصوبات سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی:

1-     در خصوص وضعیت بهداشت روانی افراد جامعه و آسیبهای اجتماعی ناشی از آن، مطالعات لازم صورت گرفته و راهکار های لازم ارائه شود.

2-     در راستای تبدیل مجتمع آموزش عالی سلامت به دانشکده، جلسه ای اختصاصی بین فرماندار و نماینده مردم نقده در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه، رئیس شورای شهر نقده و مدیر شبکه بهداشت و درمان تشکیل و در جلسه آینده ی کارگروه گزارش شود.

3-     وضعیت ایمنی و حفاظتی مدارس از نظر وضعیت سیستم گرمایشی و نوع سوخت بررسی گزارش آن به فرمانداری و اداره آموزش و پرورش ارسال گردد.

4-     با توجه به صدور اخطاریه برای مراکز عرضه و فروش دخانیات و لوازم آن، نظارتهای مستمر بر اصلاح وضعیت آنها صورت گیرد و با موارد تخلف مطابق مقررات برخورد شود.

پس از اتمام جلسه، فرماندار به همراه حاضرین از روند شروع عملیات پروژه توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) بازدید نمودند.

 

منبع: روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان نقده

 

 


١٠:٣٤ - چهارشنبه ٥ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٩٧٢    /    تعداد نمایش : ١٣١خروج