English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٠٢ مهر ١٤٠١

 

 

سایت نهاد مقام معظم رهبری سایت دفتر ریاست جمهوری
سایت نماینده ولی فقیه در استان سایت روابط عمومی دانشگاه

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 602
کل بازديدکنندگان : 570943
بازديدکنندگان آنلاين : 1

مجتمع آموزش عالی سلامت نقده از مهر ماه سال 93 با جذب 31دانشجوی کارشناس پرستاری شروع به فعالیت نمود در فضای در حدود 1500 متر  در حال فعالیت می باشد


تعداد دانشجو

تاریخ

31

نیم سال 93

37

نیم سال اول94

37

نیم سال اول 95

 رشته پرستاری

رشته اي مستقل و شاخه اي از علوم پزشكي است كه دانش آموختگان آن به عنوان عضوي از تيم بهداشت در عرصه هاي مختلف مربوط به ارائه خدمات بهداشتي ، آموزشي ، پژوهشي ، مشاوره اي ، پيشگيري , مديريتي و حمايتي ، مراقبت هاي درماني و توانبخشي مي پردازند . این رشته دارای دوره های کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

کارشناسی پرستاری

اولين مقطع تحصيلي رشته پرستاري است كه برنامه آن بر اساس ضوابط علمي و ارزش هاي اسلامي تهيه و تدوين شده است. آموزش پرستاري در سطح كارشناسي زمينه ساز تربيت پرستار حرفه است كه به عنوان يك پرستار عمومي بتواند بررسي و شناخت وضعيت سلامت ، ارائه خدمات و هماهنگي مراقبت ها را در عرصه هاي مختلف به فرد ، خانواده و جامعه عهده دار شود.

رسالت (Mission) :

رسالت در مقطع كارشناسي تربيت نيروي انساني آگاه ، متعهد ، خبره و كارآمدي است ، كه با كسب توانائي هاي حرفه اي و بهره مندي از دانش روز خدمات مورد نياز بهداشتي ، مراقبتي و توانبخشي مقرون به صرفه را در بالاترين سطح استاندارد جهت تامين ، حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه بتواند ارائه دهد. اين مهم از طريق آموزش ، پژوهش و توسعه دانش پرستاري ميسر مي باشد.

دورنما (Vision):

براساس اين برنامه آموزشي در ده سال آينده همگام با دنياي در حال تغيير فراگيرندگان اين رشته طبق استانداردهاي منطقه اي جهاني آموزشي خواهند ديد؛ دانش آموختگان اين رشته جايگاه خود را در عرصه هاي مختلف ارائه خدمات در كليه سطوح پيشگيري مشخص و تثبيت خواهند نمود؛ در سطح ملي پست ها را اشغال نموده؛ خدمات اثربخش و مقرون به صرفه در جهت اعتلاي سطح سلامت جامعه و بهبود كيفيت زندگي مددجويان ارائه خواهند داد؛ و در سطح منطقه اي و بين المللي مطرح خواهند بود.

هدف كلي (Aims):

هدف كلي آموزش پرستاري در مقطع كارشناسي، تربيت افرادي كه قادر باشند به عنوان عضوي از تيم سلامت به ارائه خدمات مراقبتي و بهداشتي، آموزشي، پژوهشي، مشاوره اي، مديريتي و حمايتي و توانبخشي جهت تامين، حفظ و ارتقاء سلامت فرد، خانواده و جامعه بپردازند.

نقش هاي دانش آموختگان (Role definitions) :

نقش هاي دانش آموختگان شامل: نقش مراقبتي و بهداشتي، آموزشي، پژوهشي، مشاوره‌اي، مديريتي و حمايتي، و توانبخشي مي باشد.

شرايط و نحوه پذيرش دانشجو

* به صورت متمركز و از طريق آزمون سراسري مي باشد.

آرايش دروس

تعداد كل واحد ها بر اساس آخرین بازنگری رشته در سال 1384 : 135 واحد

طول دوره : 4 سال

تعداد واحد دروس عمومي : 25 واحد

تعداد واحد دروس پايه : 16 واحد

تعداد واحد دروس اصلي : 12 واحد

تعداد واحد دروس تخصصي : 46 واحد

تعداد واحد دروس كارآموزي : 12 واحد

تعداد واحد دروس كارآموزي در عرصه : 24 واحد