English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧

 

سایت نهاد مقام معظم رهبری سایت دفتر ریاست جمهوری
سایت نماینده ولی فقیه در استان سایت روابط عمومی دانشگاه

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 32
کل بازديدکنندگان : 212474
بازديدکنندگان آنلاين : 5


  چاپ        ارسال به دوست

تبریک می گویم

بنیانگذار برنامه مراقبت و پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر (PEN ) سازمان جهانی بهداشت این مطلب را در بازدید از حوزه بهداشت شهرستان نقده عنوان کرد .

پروفسور شانتی مندیز مشاور عالی و پیشکسوت سازمان جهانی بهداشت در بیماریهای غیر واگیر ( ژنو ) بعد از بازدید از مراحل و اقدامات انجام یافته مراقبت و پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر ( ایراپن ) در واحد های بهداشتی شهرستان نقده در گفتگویی با خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا گفت : کار سخت ، قابل توجه ، با برنامه ریزی و بسیار عظیم در خصوص مراقبت و پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر در این شهرستان انجام گرفته است که می تواند الگویی برای تمام دنیا باشد و من این موفقیت را به همه کسانی که این کار بزرگ را انجام داده اند تبریک می گویم.

وی افزود : 46 درصد مرگ و میر ها در ایران به علت سکته های قلبی و مغزی است و موضوع مهم این است که این ها در افرادی اتفاق می افتند که آنها از بیماری خود با خبر نیستند و هیچ علامت و نشانه ای نیز ندارند ولی مشکل را دارند لذا باید این افراد را مورد بررسی قرار دهیم و اقدامات پیشگیرانه را در صورت لزوم انجام دهیم تا از بروز این بیماریها پیشگیری شود.

وی تاکید کرد : این کار نیازمند آموزش عمومی است که رسانه ها نقش مهمی در آگاه سازی مردم در قبال بیماریهای غیر واگیر که مردم خودشان می توانند در پیشگیری از آنها نقش داشته باشند ، دارند.

شانتی مندیز تصریح کرد : باید جلب مشارکتهای مردمی را در خود مراقبتی برای بیماریهای غیر واگیر انجام دهیم .

منبع:روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان نقده

 


١٠:٤٣ - چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٤٩٧    /    تعداد نمایش : ١٨٩خروج