English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧

 

سایت نهاد مقام معظم رهبری سایت دفتر ریاست جمهوری
سایت نماینده ولی فقیه در استان سایت روابط عمومی دانشگاه

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 32
کل بازديدکنندگان : 227185
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در نقده

برگزاری جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نقده.

جلسه کارگروه بهداشت وامنیت غذایی شهرستان نقده در مورخه شانزدهم مهرماه به ریاست فرماندار و باحضور رئیس مرکز بهداشت و سایر روسای ادارات در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

نخست مهندس فرامرزی فرماندار نقده گفت: پیشگیری اولویت اصلی کار گروه سلامت و امنیت غذایی است و دستگاه های شهرستان باید در راستای سلامت و امنیت غذایی نظارت بیشتری داشته باشند تا جامعه ای عاری از خطرات بهداشتی داشته باشیم.

فرماندار نقده اضافه کرد: باید با تعامل و همکاری بین مردم ومسئولین ،مسائل ومشکلات بهداشتی شهرستان به حداقل رسیده وشاهد تغییرات اساسی در خصوص ارتقاء شاخص های بهداشتی در شهرستان باشیم.

در ادامه دکتر اسکندرزاده رئیس مرکز بهداشت گفت: ازآنجایی که اولین رکن جامعه سلامت روح وجسم می باشد جهت تضمین روح و جسم افراد جامعه باید به عنوان سلامت و امنیت غذایی فعالیتهایی انجام پذیرد.

دکتر اسکندرزاده ادامه داد: دولت برای تامین سلامت مردم علاوه بر تامین پرداختی از جیب مردم به بحث درمان در تامین ،تجهیز وتکمیل زیر ساختهای بهداشتی ودرمانی در سالهای اخیر در شهرستان نقده قدم های بزرگی را برداشته وشبکه بهداشت ودرمان با امکانات خوب آماده ارائه خدمات به مردم ومراجعان می باشد.

وی همچنین به بیماریهای مشترکی که بین انسان ودام وجود دارد اشاره کرد و افزود: بیش از چهارصد نوع بیماری بین انسان ودام وجود دارد و این بیماریها ی خطرناک نیز فقط با عدم رعایت اصول بهداشتی به مردم سرایت کرده وسلامت جسمانی انسان را به خطر خواهد انداخت با عنایت به فرا رسیدن فصل سرما و احتمال شیوع آنفولانزا اگر کشتار دام وطیور در شهرستان به درستی کنترل و دفع نشود به یکی از منابع انتقال آلودگی و بیماری تبدیل خواهد شد.

نهایتاگزارش اقدامات پیشگیرانه توسط مهندس موسی زاده کارشناس ومسئول بهداشت محیط ارائه شد وی گفت: تدابیر کنترلی از طرف بهداشت محیط با تمام توان درحال انجام می باشد و متخلفین هیچ وقت از چشم این دیدبانان سلامت مردم، در امان نخواهند بود. 

 

در پایان به منظور بررسی مشکلات بهداشتی در سطح شهرستان و روستاهای تابعه راهکارهای مناسب جهت ارتقاء سطح بهداشت و سلامت و ایجاد امنیت غذایی بهتر از طرف حاضرین ارائه شد.

 

منبع:روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان نقده


٠٩:٥٨ - پنج شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٠٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٧خروج