English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧

 

سایت نهاد مقام معظم رهبری سایت دفتر ریاست جمهوری
سایت نماینده ولی فقیه در استان سایت روابط عمومی دانشگاه

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 47
کل بازديدکنندگان : 212489
بازديدکنندگان آنلاين : 6


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید مسئولین وزارتی از فرایند اجرای (ایرا پن) در شهرستان نقده

معاون فنی دفتر مدیریت بیماریهای غیر واگیر وکارشناس ناظر بر طرح ایرا پن وزارت بهداشت ودرمان از فرایند اجرای این طرح عظیم در نقده بازدید نمود.

در راستای اجرای کشوری برنامه ایرا پن در شهرستان نقده که جزء شهرستانهای منتخب برای این طرح در نظر گرفته شده است ،در مورخه سیزدهم دی ماه سال جاری، دکتر علیرضا مغیثی  معاون فنی دفتر مدیریت بیماریهای غیر واگیر ودکتر منصوره سادات عبدالهی کارشناس ناظر براجرای طرح ایرا پن در نقده  وکارشناسان معاونت بهداشتی اجرای برنامه موصوف را مورد بازدید قرار دادند.

درابتدای بازدید دکتر اسکندرزاده رئیس مرکز بهداشت نقده به ارائه گزارش اقدامات انجام شده در رابطه با اجرای ایرا پن و برنامه سامانه سیب در شهرستان نقده و ساماندهی سیستم ارجاع با محوریت تقویت سطح دو ( مراجعه به بیمارستان ) پرداخت و اطلاعات علمی و نحوه اجرای ایراپن، سامانه سیب ، چگونگی فراخوان گروه هدف ،ارزیابی خطر و انجام آزمایشات پاراکلنیک را بیان نمود.  

سپس بازرسین در کلاس ادغام بیماریهای غیر واگیر در نظام شبکه با حضور مربیان بهورزان و ماماها حضور یافتند.

 دکتر مغیثی، از کلیه پرسنل که در روستاها وشهر زحمات زیادی در رابطه با بهتر اجرا نمودن این برنامه ها کشیده بودند تشکر کرد و گفت: با عنایت به پتانسیل های خوب نقده از زمان استارت طرح ایرا پن و برنامه سامانه سیب وهمکاری نیروهای انسانی قوی داخل سازمانی موفقیت صدرصدی شهرستان نقده را به دنبال داشت و این نقطه قابل توجهی است، وی بر لزوم فعالسازی سطح دو تاکید کرده و راهکارهایی جهت هرچه بهتر اجرا نمودن این طرح ملی ارائه داد.  

دکتر مغیثی وهیئت همراه از مرکز جامع سینا بازدید نموده و در رابطه با فرایند کاری از جمله نحوه تکمیل کردن فرمهای برنامه و ثبت اطلاعات در سامانه سیب از پرسنل سوالتی نمود که با تسلط کامل پرسنل روبرو شد .

معاون فنی در نهایت از خانه بهداشت روستایی طالقان از توابع خانه بهداشت مرکز حسنلو ازجمله روستاهایی که به سامانه سیب متصل می باشد  بازدید و از روند اجرای طرح ایراپن و سامانه سیب ابراز رضایت نمود.

 


منبع:روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان نقده

 


٠٨:١٠ - يکشنبه ١٩ دی ١٣٩٥    /    شماره : ١٢٤٤٣    /    تعداد نمایش : ٣٩٨خروج